Zájezd do Velké Británie

24. 4. 2023

Jak jsme si (nejen) v Hastings zlepšovali angličtinu

17. dubna v podvečer odjelo čtyřicet čtyři našich žáků a tři učitelé dálkovým autobusem firmy TAD s.r.o. na výukový pobyt do města Hastings ve Velké Británii.

Cesta do francouzského městečka Calais, kde jsme i s autobusem najeli do vlaku, proběhla v klidu a celkem rychle. V Hastings jsme byli už v 11 hodin v úterý dopoledne. Prošli jsme se po městě a pláži a navštívili místní pašerácké jeskyně a rozvalinu hradu. Večer si pro všechny přijeli hostitelské rodiny a konečně jsme si mohli po dlouhé cestě odpočinout.

Ve středu, čtvrtek a v pátek jsme se vždy půl dne učili ve zdejší jazykové škole při East Sussex College a ve druhé části dne jsme vyjížděli na výlety. Navštívili jsme Beachy Head, Pevensey Castle, Brighton s nejstarším mořským akváriem na světě a také Battle Abbey.

V sobotu jsme se brzy ráno s Hastings rozloučili a odjeli do Londýna. Přijeli jsme do části Greenwich, odkud jsme lodí přejeli k Toweru a procházkou došli až pod London Eye.  Navečer jsme se lodí vrátili zpět do Greenwiche a autobusem přes Channel Tunnel odjeli na pevninu a zpátky do Trutnova.

Rádi bychom touto cestou poděkovali řidičům firmy TAD Trutnov a paní průvodkyni Janě, kteří významně přispěli k pohodovému průběhu celého zájezdu.

Fotogalerie ze zájezdu ZDE

Již nyní připravujeme zájezd na příští rok, vy, kteří chcete jet, buďte ve střehu.

Mgr. Jana Fišerová

učitelka 2. stupně, Aj