Zájezd do Velké Británie

27. 4. 2024

Opět v Anglii, tentokrát v malebném Bournemouth

21. dubna krátce po poledni odjelo čtyřicet tři našich žáků a tři učitelé dálkovým autobusem firmy TAD s.r.o. na výukový pobyt do přímořského města Bournemouth ve Velké Británii.

Cesta do francouzského městečka Dunkerque, kde jsme se nalodili na trajekt, proběhla v klidu a celkem rychle. Podařilo se nám chytit trajekt o několik hodin dříve, a tak jsme z Doveru nejeli rovnou do Bournemouth, ale navštívili jsme bývalé hlavní město Anglie Winchester. Do Bournemouth jsme přijeli v dopoledních hodinách. Prošli jsme se po pláži, prohlédli si centrum města (rozuměj: vymetli jsme všechny možné obchody) a věnovali se také poznávací hře alias honbě za pokladem. Večer si pro všechny přijeli hostitelské rodiny a konečně jsme si mohli po dlouhé cestě odpočinout.

V úterý, ve středu a ve čtvrtek jsme se vždy půl dne učili ve zdejší jazykové škole Capital school of English a ve druhé části dne jsme vyjížděli na výlety. Navštívili jsme Stonehenge, městečko Salisbury, Corfe Castle, Durdle Door a motomuzeum v Beaulieu.

V pátek jsme se brzy ráno s Bournemouth rozloučili a odjeli do Londýna. Přijeli jsme k O2 Aréně, odkud jsme se metrem dostali do stanice Green Park, abychom se podívali na výměnu stráží před Buckinghamským palácem. Poté jsme prochodili centrum Londýna, viděli jsme například Trafalgar Square, The National gallery, Leicester Square, China town, Big Ben, Downing Street, Houses of Parliament, London Eye a mnoho pouličních umělců, a večer jsme se autobusem a trajektem přes průliv La Manche vrátili do pevninské Evropy a druhý den zpátky do Trutnova.

Rádi bychom touto cestou poděkovali řidičům firmy TAD Trutnov a paní průvodkyni Janě, kteří významně přispěli k pohodovému průběhu celého zájezdu.

Fotografie ze zájezdu jsou k vidění na FB stránkách školy: ZDE

Níže jsou fotopříběhy inspirované návštěvou Corfe Castle. :-)

Již nyní připravujeme zájezd na příští rok, vy, kteří chcete jet, buďte ve střehu. Můžeme prozradit, že to tentokrát bude na jiné místo.

Mgr. Jana Fišerová

učitelka 2. stupně, Aj