Exkurze 6.B a 7.B do archeoparku Všestary

15. 1. 2024

Naši žáci si na vlastní kůži vyzkoušeli život v pravěku

V předvánočním týdnu  v pondělí 18. 12. 2023 se 6.B a 7.B  podívala do Archeoparku ve Všestarech u Hradce Králové. O den později se na stejnou výpravu vydala 6.A a 6.C.

První část programu o pravěku probíhala v nové budově muzea. Zde žáci viděli práci experimentální archeologie na krátkých videích a reálně na výstavě replik pravěkých předmětů, které si sami mohli vzít do rukou. Dále si v budově prohlédli expozici o vývojových etapách pravěku, prošli se modelem jeskyně a megalitické hrobky, viděli různé typy hrobů a nakonec i velký model pravěké krajiny.

Druhá část programu se odehrála venku. Všechny lákala venkovní pravěká vesnice, ve které stojí rekonstrukce různých budov z pravěku včetně rondelu, a potom praktická část exkurze, v níž si šesťáci nadšeně zkoušeli hod oštěpem, práci s dřevěnými motykami i měděnou sekerou, drcení obilí nebo broušení kamenných seker.

Exkurze tak pěkně shrnula a zakončila právě probrané učivo o pravěku. Součástí tohoto příspěvku je i originální prezentace žáků 7.B.

Mgr. Monika Krejčí

učitelka 2. stupně, D, Ov