Pojďte s námi do kina

7. 12. 2022

Chystáme se na promítání filmového dokumentu o našich letcích

Pozvánka na filmové promítání dokumentu Good Old Czechs (2022)

Film je příběhem českých letců RAF a jejich cestě z okupovaného Československa, přes Francii, bitvu o Británii a východní frontu zpět do osvobozené Prahy. Příběh jedinečným způsobem vystavěný pouze na dobových archivních záběrech skrze osobní zkušenost a vyprávění obou letců umožňuje divákům prožít dějinné události i chvíle válečného života a vidět je očima obou hrdinů.

Promítání filmu proběhne v pátek 16. prosince 2022 od 10 do 11.30 hod. v prostorách dočasného kina Vesmír na Zelené Louce v Trutnově. Vstupné je 70 Kč / žákyni-žáka a vybírá se hotově společně se závaznou přihláškou do 14. prosince v kanceláři školy (vedle ředitelny). Na místo se vydáme pěšky po 1. vyučovací hodině a návrat je plánován opět pěšky do 12.30 hod. Takže oběd nemusíte odhlašovat. V případě možnosti můžete níže potvrdit, že Vaše dítě bude čekat před kinem nebo se po promítání odpojí už na Zelené Louce, a tedy se nebude vracet ke škole. Pedagogický dozor zajišťují Mgr. Petr Horčička a Mgr. Václav Fišer.

Odkazy a upoutávky zde.

Přihláška ke stažení zde.

Mgr. Petr Horčička

Mgr. Václav Fišer