Představení o Leonardu da Vincim

8. 9. 2023

Divadlo a výstava ve škole

Po pěti letech jsme do naší školy opět pozvali agenturu Pernštejni, kteří k nám přijeli s výukovým programem o Leonardu da Vincim. Akce se nakonec zúčastnily od 9 hodin 4. a 5. ročníky a od 11 hodin 6. a 7. ročníky. Pořad se skládal ze dvou částí, v první půlhodině měli žáci možnost vidět hrané scénky o Leonardově životě a díle. Druhá část byla interaktivní – po obvodu tělocvičny děti prohlížely reprodukce známých výtvarných děl mistra Leonarda a modely některých vynálezů. Děti si řadu z nich mohly osahat a vyzkoušet jejich funkčnost. Zaujala je např. ornitoptéra /létací stroj/, excentrická vačka /automatické kladivo/, víceranná puška, tank, soustava kladek, ozubená kola, samosvorný most, ale také přístroj na měření síly větru či helikoptéra. Některé třídy poté využily při další hodině pracovní listy, v nichž se hezky ukázalo, kolik si toho žáci z představení odnesli. Myslím, že vystoupení bylo příjemným zpestřením začátku našeho školního roku.

Mgr. Monika Krejčí

učitelka 2. stupně, D, Ov