Úspěch Lukáše Wenkeho

11. 4. 2022

Lukáš po postupu do krajského kola získal krásné 9. místo.

23. března 2022 se na naší škole po roční odmlce opět konalo okresní kolo dějepisné olympiády. O soutěž byl takový zájem, že jsme museli počet účastníků omezit na dva z jedné školy. Přesto se u nás před osmou hodinou ráno sešlo 32 žáků ze základních, ale i středních škol trutnovského okresu. Po úvodní prezenci žáci přistoupili k vyplňování 15 stran testu. Na práci dostali 90 minut a poté v našem vestibulu čekali na vyhodnocení (předání cen i diplomů). Tematickým zaměřením ročníku byla letos „Šlechta v proměnách času“. V práci se hodně děti potýkaly s dlouhými dobovými texty, z nichž musely vyvodit správné závěry. Zadání bylo velmi obtížné. Z plných 80 bodů vítěz I. kategorie získal 66 bodů. Žák naší školy Lukáš Wenke z 9. A získal 64 bodů a dostal se tak na úžasné třetí místo (z 23 účastníků). V II. kategorii přijelo z gymnázií v Trutnově, Dvoře Králové a Vrchlabí soutěžit 9 studentů.  Lukášovi velmi gratulujeme k postupu do krajského kola, které se bude konat 4. dubna v Hradci Králové. Zároveň děkujeme Terezce Jankové z 8. A, která naši školu též pěkně reprezentovala.

Dne 4.dubna Lukáš v krajském kole získal krásné 9. místé. Gratulujeme!