Výsledky školního kola dějepisné olympiády

30. 11. 2023

28.11. se 15 žáků 8. a 9. tříd zúčastnilo školního kola dějepisné olympiády - výsledky zde

28. listopadu se na naší škole konalo školní kolo dějepisné olympiády. Již tradičně jsme se setkali s velkým počtem přihlášených, letos zejména z devátých tříd, ačkoliv tématem byla látka sedmého ročníku. Přesto se našich 15 studentů velmi zdatně popralo s tématem: „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.”  Celkem 13 jich je úspěšným řešitelem, to znamená, že dosáhli na 60% bodů z maximálního počtu, který mohli studenti v písemné práci získat. V příloze je výsledková listina, zdůraznila bych první místo Richarda Fidlera z 9. B, který získal z 60 bodů krásných 55 bodů a druhé místo Davida Oupice též z 9. B, který získal bodů 52. Oba dva postupují do okresního kola, které se bude konat též na naší škole a to 17. ledna 2024. Nezbývá než jim držet palce! M. Krejčí.

Mgr. Monika Krejčí

učitelka 2. stupně, D, Ov