Ozomapy

27. 3. 2023

Žáci pátých ročníků se učili na hodinách informatiky programovat malé roboty - Ozoboty.

Ozobot je miniaturní robot asi o velikosti golfového míčku schopný vizualizovat jednoduché i komplexní barevné příkazy svým pohybem a blikáním světly. Zjednodušuje výuku základů programování, nebo slouží jako hračka pro programátorské nadšence.

Žáci 5.A, 5.B a 5.C si zasoutěžili o nejzajímavější Ozomapy. Nejlepší umístění získaly mapy: Příčná ulice (Lucie Tyrychtrová 5.A), Avatar strom (Leontýnka Luksová, 5.A) a Supermarket (Nela Otrubová, Klára Žemličková, 5.C).

Velmi pěkně vypracované byly i mapy: Akvárium (Sára Wolfová), Šmoulí vesnice (Marie Ježková), Ozohřiště (Gabriela Tichá), Ozobotí fotbal (Julie Sobolová), ZOO (Anna Morávková), Zverimex (Veronika Suchá), Krteček (Vojta Fenik), Botanická zahrada (Anna Hermanová, Sandra Wendy Stejskalová) Statek (Markéta Balánová).

Mgr. Petra Figerová, DiS.