Programování robotického auta

14. 4. 2023

Žáci 5. ročníků se učili programovat robotické autíčko Pro-Bot.

Pro-Bot je programovatelné sportovní autíčko, které se ovládá pomocí klávesnice a displeje nebo hlasem. Robot rozvíjí u žáků technickou gramotnost a učí je algoritmizaci a programování. Pomocí příkazů auto kreslí různé geometrické tvary, písmena a jednoduché obrázky. Zkušení programátoři zapojili do svých programů i světelná, dotyková a zvuková čidla. S auty se učili programovat žáci 5.A, 5.B a 5.C.

Mgr. Petra Figerová, DiS.