Do kraje se v Logické olympiádě probojovali tři žáci z Komendy

18. 10. 2023

V kategorii A máme dva krajské semifinalisty - M. Říhu a P. Košinu. V kategorii B jde do kraje A. Pokorná.

Celkem tři žáci z Komendy se zúčastní v pátek 3.11. krajského kola Logické olympiády v Hradci Králové.

Martin Říha ze 4. C, Patrik Košina ze 4. B a Anežka Pokorná ze 6. C

Ve školním kole v kat. A (3. - 5.třída) za 1. M. Říhou a 2. P. Košinou byl na 3. (nepostupovém) místě J. Bureš. V kategorii A soutěžilo  za naši školu  7 žáků. V této kategorii se v republice zapoijlo 17 243 řešitelů, z toho v našem kraji 1030.

Ve školním kole v kat. B  (druhý stupeň a nižší gymnázia) byla 1.  A. Pokorná, na 2. (nepostupovém) místě byli shodně  R. Fidler a J. Stoklasa a na 3. (nepostupovém)  místě J. Novotný. V kat.B soutěžilo za naši školu 19 žáků. V této kategorii se v republice zapoijlo 25 736 řešitelů, z toho v našem kraji 1829.

--------------------------------------------

LO zaznamenala letos rekord. Celkem se přihlásilo 100 tisíc soutěžících z celé republiky. Konkurence je tedy opět veliká. V naší škole celkem o postup do kraje bojovalo a ještě v kategorii A1 a A2 zabojuje  34 žáků ze všech ročníků.

Krajská kola se v celé ČR uskuteční v pátek 3. listopadu 2023. Nejúspěšnější řešitelé postoupí
do celorepublikového finále. Finále soutěže se opět připravuje v Poslanecké směmovně
Parlamentu České republiky v prosinci.

Organizátorem LO je  Mensa ČR.

Další informace o LO u garanta soutěže pro ZŠ Komenského, TU  - Mgr.Růžičková (kontakty jsou níže) nebo v přiloženém souboru.

Mgr. Zuzana Růžičková

učitelka 2. stupně M, Př