Ekonomická olympiáda 2024

24. 1. 2024

Deváťáci prověřují znalosti v oblasti finanční gramotnosti

Naši deváťáci se letos opět účastní Ekonomické olympiády. Tu pořádá Česká národní banka s několika partnery, a to pro základní a střední školy.

Ekonomická olympiáda je unikátním projektem, který se zaměřuje na rozvoj finanční a ekonomické gramotnosti žáků formou pestré soutěže sestávající ze školního, krajského a finálního kola. Všichni zapojení žáci mají možnost otestovat své znalosti, potkat se s žáky s podobnými zájmy, vzhlédnout se v oboru a načerpat spoustu užitečných informací.

Pro základní školy se EO koná již potřetí a vloni naši žáci ukázali slušné znalosti, kdy jednomu z nich chyběl jeden jediný bod do celostátního kola.

Na Komendě se na finanční gramotnost zaměřujeme již mnoho let, a to v předmětu nazvaném Matematika pro život.

Výsledky se dozvíme v polovině února.

Mgr. Zuzana Růžičková

učitelka 2. stupně M, Př