Komenda a talentovaní matematici v roce 2020

30. 6. 2020

Žák naší školy Karel Měřínský dosáhl ve školním roce 19/20 vynikajícího úspěchu v Národním testování SCIO a v Matematické olympiádě.

Žák naší školy Karel Měřínský z 9.C ve školním roce 2019/20 dosáhl vynikajícího úspěchu v Národním testování SCIO, kterého se účastní základní školy a víceletá gymnázia z celé České republiky. V testu Obecné studijní předpoklady měl 100% úspěšnost a v matematice 99% úspěšnost a stal se tak jedním z nejlepších řešitelů těchto národních testů v ČR. Obdržel proto ocenění pro nejlepší řešitele a stejně tak byla oceněna i naše škola jako ZŠ, která má ve svých řadách žáky s výbornými výsledky. (Podobného úspěchu dosáhla naše žákyně i v minulém školním roce, a to pro změnu v českém jazyce.)

Karel se také na jaře 2020 jako vynikající matematik dostal přes výborný výsledek v okresním kole Matematické olympiády až do kraje. Škoda, že okolnosti s epidemií koronaviru už zabránily konání krajského kola MO, kde by určitě potvrdil svoje kvality.

ocenění žáka

ocenění školy