Komenda v národním finále Ekonomické olympiády

18. 2. 2024

Mezi 100 nejlepších řešitelů se probojoval náš žák 9. ročníku Šimon Krátký.

Třídy 9. B, C i D se na podzim zúčastnily III. ročníku Ekonomické olympiády pro základní školy a nižští stupeň gymnázií. Olympiádu pro střední a základní školy již několik let připravuje Česká národní banka a společnost INEV.

Naši žáci řešili úlohy z oblasti finanční gramotnosti a finanční matematiky, která se již více jak 10 let vyučuje na naší škole v rámci předmětu Maž - matematika pro život. Základní ekonomické pojmy jsou pak součástí výuky v předmětu občanská výchova a matematické výpočty (úroky atd.) se pak vyučují v předmětu matematika.

Šimon Krátký prokázal mezi deváťáky nejlepší znalosti a z maximálního možného počtu 25 bodů jich získal celkem 19. V těsném závěsu za ním zůstala Kristýna Petříčková s 18 body a stejný počet bodů měl ještě Albert Konopáč. Všichni si zaslouží velkou pochvalu!

Šimonovi moc gratuluji a v květnu se těším na jeho účast v národním kole Ekonomické olympiády.

Mgr. Zuzana Růžičková - vyučující matematiky a matematiky pro život

Seznam žáků postupujících do národního finále ZDE

Mgr. Zuzana Růžičková

učitelka 2. stupně M, Př