Krajské kolo Logické olympiády mělo i naše zastoupení

4. 11. 2023

V pátek 3. 11. se v Hradci Králové na Fakultě informatiky a managementu UHK uskutečnilo krajské klání v logickém myšlení.

Naše škola se průběžně věnuje rozvoji talentovaných dětí v oblasti matematické gramotnosti, a tudíž matematické, logické či přírodovědné soutěže, kterých se pravidélně každý rok účastníme, jsou tím správným prostředím, kde lze posílit nadání v konkurenci podobně šikovných dětí.

Do krajského kola Logické olympiády se z Komendy probojovaly celkem 3 děti. Anežka Pokorná v kategorii B (starší žáci a mladší studenti)  a Martin Říha s Patrikem Košinou v kategorii A (3. až 5. ročník ZŠ).

V prvním kole se vyplňoval písemný test s otevřenými otázkami a v druhém kole děti plnily pod časovým presem 90 sekund na každou otázku logické úkoly, které byly promítané na plátně. Žáci zde na připraveném odpovědním lístku křížkovali správné odpovědi.

Celkem se do krajského kola probojovalo ze všech okresů Královéhradeckého kraje 65 žáků a studentů v každé kategorii. V mladší kategorii v základním kole v kraji soutěžilo přes 1000 dětí a ve starší kategorii to byly necelé 2 tisíce.

Do celostátního kola se nikdo z našich zástupců sice neprobojoval, ale i tak velmi děkuji za dobrou reprezentaci naší školy.

A protože ceny jsou v krajském kole vždy hodnotné: barevná tiskárna, grafický tablet, chytré hodinky atd., určitě stojí za to se o ceny znovu poprat třeba v příštím školním roce.

Velmi děkuji také více jak 30 dětem od 1. do 9. třídy, které se LO zúčastnily.

Mgr. Růžičková – garant pro Logickou olympiádu na ZŠ Komenského TU

( O Logické olympiádě si více můžete přečíst třeba zde)

Mgr. Zuzana Růžičková

učitelka 2. stupně M, Př