Matematické soutěže

19. 4. 2024

Žáci naší školy dosáhli vynikajících výsledků v okresním i krajském kole matematické olympiády, v Matboji i v soutěži Matematický klokan

V březnu a dubnu absolvovali naši žáci velmi úspěšně 3 matematické soutěže.

Nejdříve jsme se vydali se skupinou 12 žáků do Hradce Králové na Matboj. V této soutěži tříčlenných družstev vloni naši žáci vyhráli, letos tři deváťáci (Ríša Fidler, Vašek Lička a David Oupic) zůstali těsně pod stupni vítězů.

27 našich žáků se zúčastnilo soutěže Matematický klokan. V této soutěži zvítězil R. Fidler, druhý D. Oupic, třetí V. Lička. S nadějí čekáme na celostátní srovnání, protože Ríša měl úspěšnost 95%.

Ríša byl navíc po vítězství v okresním kole matematické olympiády v krajském kole desátý.

11 žáků 6.-9. tříd reprezentovalo naši školu na okresním kole matematické olympiády. Mezi sedmáky byl Filip Kiska první a Eliška Pokorná třetí. Z osmáků byl Adam Záruba druhý

Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy.

RNDr. Eva Rusová