Úspěch našich žáků v matematické soutěži MATOR 2022

10. 10. 2022

Naši žáci vybojovali skvělé páté místo v matematické soutěži v Hradci Králové.

Dva dvoučlenné smíšené týmy bojovaly 10.října ve společnosti 31 dalších dvojic v soutěži v matematickém orienťáku v Hraci Králové. Soutěže se už tradičně účastní týmy z celého kraje a ne jinak tomu bylo i letos.  Honza Novotný a Elen Hromádková se umístili na výborném 5.místě, a to v konkurenci týmů ze základních škol a gymnázií z Hradce Králové, Rychnova nad Kněžnou, Hořic, Trutnova, Nového Bydžova a Dvora Králové nad Labem. Velmi pěkně nás reprezentovala i druhá dvojice  Vašek Lička a Kristýna Petříčková. Oba si odvezli účastnické listy.

O co v MATORu jde? Dvojice řeší úlohy a přitom se pohybuje co nejrychleji podle mapy po hradeckých Jiráskových sadech. Ve hře je i jistá strategie, kdy se musí rozhodnout, jaký čas mohou kterému výpočtu věnovat a v jakém pořadí si vyberou stanoviště s úkoly.  Žáci tak uplatní nejen své matematické nadání, ale také musí vymyslet strategii a zároveň jde i o sportovní výkon.

Díky pěknému umístění Jana a Elen jsme si zajistili také možnost nominovat v další krajské soutěži  MATBOJ v Hradci Králové 4 týmy místo 2. Na jaře tak zkusíme opět zabodovat.

Za podporu a doprovod soutěžících děkuji RNDr.Evě Rusové.

Mgr.Zuzana Růžičková - metodik matematiky

Mgr. Zuzana Růžičková