Úspěchy žáků v matematické olympiádě

27. 4. 2022

V okresním kole matematické olympiády jsme získali první a třetí místo!

Z domácího a školního kola matematické olympiády, kterého se zúčastnilo 13 žáků naší školy, postoupilo do okresního kola 6 nejlepších. Ti se v úterý 5. dubna zúčastnili okresního kola. Žáci měli 120 minut na řešení tří složitých příkladů. Výsledky všech našich žáků zasluhují velkou pochvalu:

Adam Záruba a Kristýna Winklerová obsadili mezi šesťáky páté - šesté místo, stejně jako mezi sedmáky David Oupic a Václav Lička. Navíc byl Richard Fidler třetí.  A z osmáků byl David Souček dokonce první !

Jen škoda, že krajské kolo se koná pouze pro deváťáky, takže si budeme muset na další úspěch našich talentů ještě rok počkat :-)

Děkuji všem účastníkům za poctivou přípravu.

RNDr. Eva Rusová