Vyhráli jsme Matboj

21. 3. 2023

Trojice osmáků vyhrála krajskou matematickou soutěž

Dvanáct žáků osmých ročníků vyrazilo v pondělí 20. března na krajskou matematickou soutěž tříčlenných družstev Matboj. Ve dvou tělocvičnách Gymnázia J.K.Tyla v Hradci Králové se sešlo téměř 60 tříčlenných družstev z 2. stupně základních škol a nižších gymnázií.

V prvním kole mělo každé družstvo vyřešit během hodiny co nejvíce úloh. Za každou správně vyřešenou úlohu dostalo družstvo písmeno, aby mohlo vyluštit tajenku. Už v tento moment naše vítězné družstvo zdravě zariskovalo a vyřešilo tajenku už za půl hodiny.

Z druhého kola - po vyřešení dalších 21 úloh - postoupilo 7 družstev do play off.

Bylo to napínavé finále, ve kterém naše vítězné družstvo ani jednou nechybovalo a vyřadilo postupně všechny své soupeře.

Za účast děkujeme družstvům v sestavách:

Šimon Krátký, Daniel Bia, Bruno Plecháč

Kateřina Kubíčková, Lukáš Jeřábek, Lukáš Bicek

Anastázie Hanykovicsová, Kristýna Petříčková, Natalia Suchá

Gratulujeme vítěznému družstvu ve složení:

Václav Lička, Richard Fidler, David Oupic

Doprovod a fanynka - učitelka matematiky: Eva Rusová