Výsledky Ekonomické olympiády

14. 2. 2023

Ekonomickou olympiádu na Komendě vyhráli deváťáci Michal Nývlt a David Souček

V rámci devátých ročníků jsme se v předmětu Matematika pro život zapojili do 2. ročníku celostátní Ekonomické olympiády, o které jsem již informovala v předchozím článku zde.  V EO jde o znalosti z finanční gramotnosti a ekonomie.

V naší škole vyhráli kluci Michal Nývlt a David Souček se ziskem 19 bodů (maximum bylo 23), v závěsu za nimi třetí byla Štěpánka Nosková s 18 body. V Královéhradeckém kraji byly tyto 3 děti na 14., 16. a 22. místě z celkem 518 účastníků, což je velmi pěkný úspěch.

Jména prvních 10 žáků z celkově 62, kteří se olympiády na Komendě účastnili, uveřejňuji ve fotogalerii a blahopřeji jim.

Do první stovky soutěžících do kola celostátního se z více jak 9 tisíc účastníků sice naši žáci neprobojovali, ale výsledek byl těsný. Oba nejlepší kluci měli 19 bodů a do celostátního kola jich bylo potřeba 20 (celostátní výsledková listina je k nahlédnutí zde).

Děkuji za účast a pěkné výsledky!

Mgr.Zuzana Růžičková - vyučující Matematiky pro život

Mgr. Zuzana Růžičková