Není to složité!

29. 6. 2022

Šesťáci programovali PC hry a příběhy

Žáci 6. ročníků se v informatice učí pracovat v programu Scratch.  Je to jednoduchý vizuální programovací jazyk určený hlavně (ale nejen) pro děti. Při práci ve Scratchi se u dětí rozvíjí kreativní a logické myšlení a také schopnost algoritmizace.  Vyzkoušejte si hry a animace, které vytvořili a podívejte se na příběhy, které vymysleli.

animace jména                                                  hra sčítání čísel

hra bludiště                                                         hra ping pong

Jak jsem se stal kouzelníkem
                 Lama