Přírodní vědy online

19. 3. 2021

Ukázka toho, co lze dělat na online hodinách přírodních věd. Distanční výuka má i svá pozitiva.

Distanční výuka a každodenní práce s počítačem má i svá pozitiva. Informační gramotnost žáků můžeme zvyšovat v každém předmětu na různých zajímavých tématech, které se právě probírají. Využíváme k tomu IT nástroje,  které jsou na webu volně dostupné.

Tak např. myšlenkové mapy na téma Co ohrožuje koráli? vytvářeli žáci 6. roč. s pomocí aplikace Google MindMup. Sedmáci zase zpracovali myšlenkovou mapu na téma Co ohrožuje ptáky? v aplikaci Orgpad. Osmáci při zeměpisu s pomocí aplikace Google Jamboard graficky znázornili, co prozatím vědí o Británii. Šesťáci též v Jamboardu vytvářeli Vénovy diagramy pro porovnání plžů a mlžů.

A došlo i na komiks, který bychom při prezenční výuce asi v přírodopisu běžně netvořili. Ale aplikace Storyboardthat nám to při online výuce umožnila. Šesťáci dělali komiks o tom, jak se někdo nakazí tasemnicí, škrkavkou nebo roupem. Pro některé nebylo jednoduché dát do tří políček komiksu celý cyklus vývoje tasemnice tak, aby to bylo z komiksu patrné.

Můžete si prohlédnout další myšlenkové mapy zde

a ukázky komiksů zde.