Aktivní přírodopis

14. 10. 2022

Pitva ryby a sestavení kostry

Pravidelně každý rok žáci 7. ročníků absolvují v rámci přírodopisu laboratorní práci na téma ryby. Jejím cílem je pozorovat na rybě vnější stavbu těla a vnitřní orgány, pochopit k čemu je ryba má. Pokud mají žáci zájem, mohou bádat sami. Vyzkouší si pitvu a procvičují práci s laboratorními pomůckami.

Naučit se nazpaměť názvy lidských kostí je celkem jednoduché.  Rozpoznat však o jakou kost se jedná a správně ji umístit do lidského těla, bylo již obtížnější. Sestavit lidské tělo z kostí měli za úkol osmáci.

V. Krátká

Mgr. Věra Krátká