Exkurze 8. a 9. ročníků do iQLANDIE

18. 6. 2023

Experimentovali jsme v odborných laboratořích.

Dne 7. 6. 2023 vybraní žáci z osmého a devátého ročníku absolvovali velmi zajímavý program v odborných laboratořích přímo v iQLANDII v Liberci. Zvolili jsme program s názvem Chemické závody. Odborní lektoři rozdělili žáky na dvě skupiny. První skupina si prakticky vyzkoušela chemickou laborku, která trvala  90 minut. Laboratorní program se zaměřoval na faktory ovlivňující rychlost chemických reakcí. Žáci při něm provedli několik „závodů“ různých reakčních směsí.

Druhá skupina si užila jednotlivé  expozice zaměřené na ukázky přírodních jevů, které nás doprovází v každodenním životě nebo ve vědeckém světě. Popovídali jsme si s robotem Tespiánem. Po 90 minutách se skupiny vyměnily.

Lektoři po celou dobu laboratorních prací vše dětem vysvětlovali, byli jim nápomocni. Mile mě překvapilo, jak žáci umí spolupracovat v týmech. Pozitivně jejich spolupráci hodnotili i lektoři.

Z programu jsme byli všichni nadšeni.  Za rok vybereme zase nějaký zajímavý program a budeme podporovat děti v zájmu o přírodní vědy.

Mgr. Miroslava Wenková

učitelka 2. stupně, Ch, Fy