Exkurze do ZOO

11. 5. 2022

Program s lektorem

Na začátku května absolvovali žáci 7. ročníků v rámci přírodopisu program s lektorem v ZOO Dvůr Králové nad Labem.

Zkušený průvodce provedl žáky 7. A a 7. C po nejcharismatičtějších druzích zvířat (sloni, žirafy, gepardi a lidoopi). Interaktivní formou se seznámili s jejich ekologií, chováním i stupněm ohrožení ve volné přírodě.

Co všechno máme společného s lidoopi? Jaké jsou jejich ekologické charakteristiky a jak jsou na tom jejich populace ve volné přírodě? Aktivity a povídání u výběhu lidoopů zažili žáci 7. B a 7. D.