Férová snídaně

30. 5. 2022

Na školní zahradě i ve třídách

Snídali jsme na podporu Fairtradu a místních výrobců

Férová snídaně je největší akcí na podporu spravedlivého obchodu v České republice. Akce se koná od roku 2011 a to vždy druhou květnovou sobotu při příležitosti Světového dne pro fair trade.

Část tříd z prvního stupně ochutnávala domácí koláče, buchty a další dobroty dne 17. 5. ve třídách, protože jim počasí nepřálo.  Další třídy 18. 5. již snídaly nebo svačily na školní zahradě se sluníčkem nad hlavami.

Nedodrželi jsme sice přesně termín celorepublikové akce, ale podstatu ano. Cílem naší fairtradové snídaně bylo, aby si žáci uvědomili, jak my všichni můžeme stylem nakupování ovlivnit život lidí v našem okolí, ale i v úplně jiné části naší země. Dále pak měli žáci pochopit, jaké jsou rozdíly ve férovém a neférovém obchodu.