Okresní kolo Biologické olympiády

30. 4. 2024

M. Kavanová ze 6. C druhá!!!

Máme druhé místo a postupujeme do kraje!

Přesně na Den Země se konalo okresní kolo Biologické olympiády žáků 6. - 7. tříd. Na Základní školu v Malých Svatoňovicích dorazilo 30 nejlepších biologů Trutnovska. Naši školu reprezentovali tři žáci. Vynikajícího umístění dosáhla Maruška Kavanová ze 6. C. Pouze o půl bodu jí uniklo první místo. S úspěšností 81 % tedy získala 2. místo a postupuje do kola krajského. Děkujeme také za vzornou reprezentaci školy a pečlivou přípravu Káje Drábkové a Ondrovi Makovskému ze 7. B. Umístili se těsně za sebou (21. - 22. místo).

Marušce přejeme, ať svůj úspěch zopakuje v krajském kole v Hradci Králové.

Mgr. V. Krátká