Okresní kolo Zeměpisné olympiády

22. 3. 2023

Úspěšná reprezentace školy

Okresní kolo Zeměpisné olympiády se letos konalo po třech letech opět prezenční formou na Gymnáziu ve Dvoře Králové.

Naši žáci v konkurenci těch nejlepších žáků ze základních škol a víceletých gymnázií v našem okrese obstáli na výbornou.

Eliška Pokorná ze 6. B se umístila na vynikajícím 6. místě z celkového počtu 21 soutěžících a stala se úspěšnou řešitelkou. Ve stejné kategorii obsadil Jakub Zahrádka ze 6.C krásné 10. místo.

V kategorii 7. tříd se nejvýše umístil na vynikajícím 6. místě Adam Záruba. O 1 bod méně a 8. místo získal Jan Novotný. Oba kluci jsou ze 7. A a  jsou také úspěšnými řešiteli. Soupeřili s 16 soutěžícími.

V kategorii 8. - 9. tříd si nejlépe vedl Richard Fidler z 8. B. Z celkového počtu 22 soutěžících obsadil 10. místo a stal se úspěšným řešitelem. M. Buryšek z 9. A obsadil 17. místo.

Úspěšný řešitel dosáhl minimálně 60 % bodů.

Všem účastníkům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Věra Krátká