Olympiáda ze zeměpisu, biologie

28. 8. 2020

Skvělé úspěchy žáků v biologické a zeměpisné olympiádě

Covid-19 bohužel znemožnil talentům naší školy fyzicky se účastnit okresních a krajských kol různých soutěží. Organizátoři biologické i zeměpisné olympiády nehodili flintu do žita a zorganizovali olympiádu online. Z třetího místa v okresním kole Zeměpisné olympiády, která se ještě stihla konat fyzicky, postoupil do online krajského kola L. Wenke ze 7. A. Stal se desátým nejúspěšnějším řešitelem v Královéhradeckém kraji.

Okresní kolo Biologické olympiády se bohužel fyzicky nekonalo. Dva žáci naší školy ho vypracovávali online. V kategorii 6. - 7. tříd se účastnilo 578 žáků z celé České republiky. L. Wenke se umístil na vynikajícím 43 místě. V kategorii 8. - 9. tříd vybojovala Daniela Janská z 9.B z celkového počtu 530 soutěžících vynikající 73. místo.

Oběma soutěžícím gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.