Pitva srdce při biologii člověka

7. 1. 2022

Žáci osmého ročníku velmi zblízka prozkoumávali srdce. A to prakticky i teoreticky.

Při hodině biologie člověka v osmém ročníku žáci pod vedením svých učitelů přírodopisu pitvali prasečí srdce. Při skupinové práci hledali srdeční chlopně, určovali jednotlivé cévy a prohlédli si pořádně srdeční svalovinu. Při výuce teoretické části žáci využili velmi moderní výukový  3D software Corinth, ve kterém jsou interaktivní modely a animace (například průtok krve srdcem) a také vizualizér, díky jemuž lze zvětšit a promítnout daný objekt na plátno .

Na fotografiích jsou vidět děti z 8.A při práci ve čtyřech týmech, jak zkoumají srdce a model srdce , animace srdce v Corinthu a vizualizér.

Mgr.Zuzana Růžičková