Pozorování přírody na školní zahradě

4. 10. 2021

Na vyvýšeném záhonu a trávníku na valu

V poslední době je stále obtížnější pozorovat drobné živočichy ve volné přírodě. Proč? Protože většina trávníků a luk se příliš často seče a stávají se pro ně neatraktivními.  Rozhodli jsme se tedy, že část valu na naší školní zahradě budeme sekat 2x do roka a necháme tak přírodu rozkvést a hmyzu dopřejeme dostatek kvetoucích rostlin a hustý porost. Zároveň budeme sledovat, co nám tam roste a žije.

Zde přinášíme první výsledky našeho pozorování.  Ve školním roce 2020/2021 fotili a určovali žáci 6. C, D a 7. C.

Snažíme se hmyzu pomáhat i teď na podzim, kdy kvetoucích rostlin ubývá. Na vyvýšené záhony jsme zaseli semínka jednoletých bylin a slunečnic. V rámci výuky chodíme pozorovat, kolik živočichů tyto květiny přilákají.