Program o třídění

13. 5. 2023

a recyklaci odpadu

Ve dnech 10.-11. 5.  proběhl na škole bezplatný program o třídění a recyklaci odpadu společnosti EKO-KOM Tonda Obal na cestách. Zúčastnily se ho všechny třídy školy. Program byl přizpůsoben věku žáků. Mladší žáci se učili správně třídit. Měli možnost podívat se, co vzniká recyklací z vytříděného odpadu. Starší žáci se navíc zaměřili na odpadové hospodářství města Trutnov.

V naší škole mají žáci možnost třídit ve třídách plasty a papír.  Do nádoby na chodbě před přírodopisem lze odevzdávat  drobná elektrozařízení, probíhá též sběr baterií.  Na konci školního roku se chystáme vytvořit kolem venkovních kontejnerů na separovaný odpad plot z recyklovaného plastu.

Program od společnosti EKO-KOM vhodně doplnil nově zřízenou službu Trutnova ve sběru odpadu systémem „Door-to-Door“, kdy Trutnov vlastníkům rodinných domů bezplatně zapůjčuje nádoby na separovaný odpad a následně je vyváží. Cílem je zvýšení objemu vytříděného odpadu a zároveň snížení množství směsného komunálního odpadu, který končí na skládce v Bohuslavicích.

Mgr. Věra Krátká