Projekt recyklohraní

30. 10. 2023

Slow fashion je trendy!

Naše škola je již dlouhou dobu zapojena do projektu Recyklohraní. Jeho cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti předcházení vzniku, třídění a recyklace odpadů a také žákům umožnit osobně si vyzkoušet zpětný odběr baterií a drobných elektrozařízení. Realizace projektu spočívá v tom, že se během roku plní několik úkolů. Letošním  tématem je oblékání a udržitelná móda.
Proto jsme se v rámci hodin přírodopisu a zeměpisu tímto tématem začali zabývat. Žáci zjišťovali, odkud pochází jejich oblečení. Sestavovali textilní řetězec výroby trika. Analyzovali vliv výroby oblečení na životní prostředí. Porovnávali fast fashion a slow fashion. Hledali možná řešení, jak sami mohou prodloužit životní dráhu oblečení. A na závěr shrnuli, jak a proč neplýtvat oblečením.

Mgr. Věra Krátká