Třída 9.B v Klenotnici v Nové Pace

20. 12. 2022

Deváťáci jeli do Nové Paky zkoumat horniny, minerály a podívat se na betlémy.

Protože se v devátém ročníku snažíme žákům v rámci přírodopisu přiblížit geologický vývoj našeho území, horniny a nerosty co nejvíce názorně, navštívili jsme s nimi v Nové Pace moc hezkou expozici Klenotnice a jako bonus jsme přidali ještě návštěvu výstavy betlémů.

Protože Nová Paka leží v geologicky velmi zajímavé a pestré oblasti, v muzeu jsme viděli vše možné od zkamenělin přes vyvřelé, usazené i přeměněné horniny až po polodrahokamy. Hned naproti v Suchardově domě pak tradičně na Vánoce bývá výstava betlémů, které mají v tomto kraji také velkou tradici a bylo zde možno shlédnout krásné betlémy dřevěné, papírové či skleněné.

Odkaz na pěknou expozici Klenotnice najdete zde. Vřele doporučujeme i pro menší děti.

Mgr. Lenka Jírová a Mgr. Zuzana Růžičková

Mgr. Lenka Jírová