Výsledky školního kola

26. 2. 2024

Biologické olympiády

V průběhu února poměřili nadšenci do přírody své znalosti a dovednosti ve školním kole Biologické
olympiády. Většina účastníků využívala již několik měsíců běžící přípravné sobotní semináře na Gymnáziu ve Dvoře Králové a pročítala si odborný text o lužních lesích. Všichni zúčastnění se úspěšně popasovali s trojbojem = vědomostní test, rozpoznání patnácti rostlin a patnácti živočichů a laboratorní úlohou. Do okresního kola ještě musí vypracovat vstupní úkol.
Vítězem v kategorii 6. -7. tříd se stala Marie Kavanová ze 6. C, na druhém místě se umístila Karolína Drábková ze 7. B a třetí místo obsadil Ondřej Makovský ze 7. B. Úspěšným řešitelem byla a poctivě se připravovala i Ilona Dvořáková ze 6. C.

Gratulujeme a přejeme bystrou mysl a štěstí v okresním kole, které se bude konat 22. 4.  v Malých Svatoňovicích.

V. Krátká