Zeměpisná olympiáda

19. 2. 2023

Kdo vyhrál?

Zeměpisná olympiáda se po delší době vrací do starých kolejí. V posledních třech letech totiž probíhala online formou. Prezenční formu si tedy letos ve školním kole vyzkoušelo celkem 24 žáků ze šestých až devátých tříd. Kdo se nejrychleji orientoval ve školním atlasu a měl nejvíce teoretických znalostí?

V kategorii 6. tříd zvítězil Filip Kiska ze 6. C, na druhém místě se umístila Eliška Pokorná ze 6. B, o třetí a čtvrté místo se podělili Jakub Zahrádka ze 6. C a Denis Wlotzko ze 6. A.

Nejlepšími ze sedmáků byli Adam Záruba a Jan Novotný, oba ze 7. A.

V kategorii 8. – 9. ročníků soutěžilo 14 účastníků. Nejlépe si vedl Richard Fidler z 8. B, následován Matyášem Buryškem z 9. A a Matějem Bánským z 9. C.

Vždy první dva v kategorii nás budou reprezentovat ve středu 22. 2. v okresním kole, které se bude konat na Gymnáziu ve Dvoře Králové.

Mgr. Věra Krátká