Zeměpisná olympiáda

2. 2. 2024

Školní kolo zeměpisné olympiády

Ve čtvrtek 25. ledna proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. 25 žáků druhého stupně od 6. do 9. třídy soutěžilo ve třech kategoriích.  Po hodinové práci s atlasem následoval ještě test geografických znalostí. O vítězství nakonec rozhodly  zkušenosti i všeobecný rozhled.

V kategorii A - 6. třídy vybojoval 1. místo Nicholas Bednář ze 6.A , na druhém místě byl Matyáš Hůlek ze 6. C a třetí místo obsadil Antonín Cink ze 6.A.

V kategorii B – 7. třídy zvítězil Denis Wlotzko ze 7. A ,  druhé místo obsadil Filip Kiska ze 7. C a na třetím místě je Eliška Pokorná ze 7. B

V kategorii C – 8. – 9. třídy  se všechny odměny dostaly do 9. B.  Na 1. místě je  Richard Fidler,  druhý v pořadí  David Oupic a  třetí Josefína Říhová.

Dva vítězové každé kategorie budou reprezentovat naši školu 21. února 2024 na Gymnáziu  Dvůr Králové nad Labem.

Všem účastníkům děkujeme a postupujícím držíme palce při přípravě a přejeme hodně štěstí do okresního kola.

Mgr. Lenka Jírová a Mgr. Věra Krátká