Zeměpisná olympiáda

25. 3. 2024

Úspěšná reprezentace školy Okresní kolo Zeměpisné olympiády ve Dvoře Králové

Úspěšná reprezentace školy

Okresní kolo Zeměpisné olympiády se letos konalo prezenční formou opět na Gymnáziu ve Dvoře Králové.

Naši žáci v konkurenci těch nejlepších žáků ze základních škol a víceletých gymnázií v našem okrese obstáli na výbornou.

Nicholas Bednář z 6. A, se umístil na vynikajícím 3. místě z celkového počtu 21 soutěžících, stal se úspěšným řešitelem a postupuje do krajského kola. O 3 body méně a krásné 4. místo získal Matyáš Hůlek  z 6. C.

V kategorii 7. tříd se nejvýše umístil Filip Kiska ze 7. C, na vynikajícím 8. místě. Ve stejné kategorii obsadil a 9. místo získal Denis Wlotzko, ze 7. A. Soupeřili s 18 soutěžícími.

V kategorii 8. - 9. tříd si nejlépe vedl Richard Fidler z 9. B. Z celkového počtu 23 soutěžících obsadil 5. místo a  David Oupic také z 9. B obsadil 7. místo.

Všichni žáci naší školy jsou úspěšnými řešiteli, úspěšný řešitel dosáhl minimálně 60 % bodů.

Všem účastníkům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a Nicholasovi do Hradce Králové držíme palce!

Mgr. Lenka Jírová, Mgr. Věra Krátká