Zeměpisné hrátky

6. 12. 2021

Čím jsme si zpestřili hodiny zeměpisu v prvním čtvrtletí?

První říjnový týden oživila stromy před školou Výstava na stromech s názvem Život v bavlně. Výstava se koná každý rok na podporu Světového dne důstojné práce, který se slaví 7. října.

Tématem výstavy jsme se zabývali i v hodinách zeměpisu. Žáci zhlédli dokumentární film, který přibližuje podmínky při pěstování a zpracování bavlny. Nakonec hledali možná řešení, jak oni sami mohou přispět k trvale udržitelnějšímu způsobu produkce a zpracování bavlny, a tím příznivě ovlivnit život mnoha pěstitelů i životní prostředí v místě produkce a zpracování. Zkoumali, kde mohou koupit fairtradovou nebo biobavlnu.

Jak nejlépe procvičit povrch ČR? Deváťáci si ho vymodelovali ze slaného těsta a vytvořili k němu i popisky. Slané těsto ztvrdlo, takže teď máme reliéfní mapy ČR pro další spolužáky. Více fotografií zde

Máme v ČR přírodní útvary podobné těm světovým? Nad touto otázkou bádali deváťáci. Hledali v ČR např. Yellowstone, Amazonský prales, poušť Saharu apod. Svá zjištění prezentovali ostatním spolužákům.