Trutnov 1866 - 2021

29. 3. 2021

Osmáci vypracovali samostatný úkol, který byl také off-line.

Žákyně a žáci ze třídy 8. C dostali za úkol odpovědět na několik otázek ohledně slavné bitvy u Trutnova 27. června 1866.

První část bylo několik znalostně historických otázek, na které si odpovědi všichni mohli vyhledat na internetu:

a) Proč došlo k prusko-rakouské válce?

b) Co znamenala trutnovská zrada?

c) Proč byla rakouská armáda hůře připravena?

d) Jak Trutnov uctil památku velitele rakouských vojsk?

e) Jak si město Trutnov připomíná události bitvy?

A na závěr všechny čekala otázka, která znamenala vytáhnout paty z domu a vypravit se za památkami v okolí:

f) Dokážete se vyfotografovat u některé z památek bitvy? Určitě ano! Tak to udělejte, ale ať je provedení důstojné a nic nezničíte.

Doklady o dobrodružných výpravách na Šibeník, ke Svatojánské kapli a na další zajímavá místa přinášíme ve fotogalerii. A co vy, chcete se také vydat po stopách bitvy roku 1866?