Cimbálová skupina Réva u nás ve škole

1. 11. 2023

Dne 1. listopadu navštívila naši školu cimbálová kapela Réva, která přijela až ze Zlína. Ve sportovní hale nás čekal neobyčejný zážitek. Seznámili jsme se s cimbálem a zjistili, že na něj lze zahrát od vážné hudby (Vltava), přes lidovky (Beskyde, Beskyde) až po moderní písně (Do věží). Průběžně děti soutěžily o drobné ceny, bály se při úžasně podané písni Jožin z bažin a na závěr se roztančily při skladbě Když nemůžeš, přidej víc. Program byl hezky poskládaný, úměrně věku žáků, celkem jsme viděli tři různá představení.

Mgr. Monika Krejčí

učitelka 2. stupně, D, Ov