Naše firma

9. 6. 2022

Prezentace vlastní firmy

Žáci 8. ročníku v předmětu Člověk a svět práce v bloku Volba k povolání si vyzkoušeli zajímavý projekt. Nejdříve se museli seznámit s různými formami soukromého podnikání a  zamyslet, proč vlastně je dobré podnikat.

Svoji novou firmu budovali v týmu, takže se učili vzájemně kooperovat, rozdělovat úkoly, což někdy nebylo jednoduché. Dále se snažili najít svůj originální nápad, aby se prosadili na současném trhu a  jakým způsobem je možné financovat podnikání a jací užiteční lidé mohou být důležití při podnikání. Jejich hlavním úkolem bylo kromě názvu firmy vytvořit logo firmy, reklamu firmy, nabídkový katalog.

Na závěr vše spojili dohromady se zajímavým příběhem a svoji firmu prezentovali před spolužáky. Žáci vše tvořili dle svých schopností, dovedností a kreativity.