Žáci 8. a 9. tříd v Praze na výstavě Body the Exhibition

Přinášíme malé ohlédnutí za exkurzí žáků 8. tříd do Prahy na výstavu Body the Exhibition

František Voda 8.B:

10. dubna 2017 se odehrál výlet ze školy Komenského 399, Trutnov do Prahy na výstavu mrtvých těl.  Těla byla naolejována, aby po výstavišti nebyl cítit pach. Výstava vypukla v 11:30. Vešli jsme dovnitř se zájmem dozvědět se něco víc o tom, z čeho se opravdu skládáme a jak vše funguje. Na výstavě se nesmí jíst, pít a nosit nadbytečné věci (batohy, bundy přes ruku apod.). Orgány vypadají jinak nežli v knížkách a když si uvědomíte, že tyhle orgány byly součástí někoho z nás, z nás lidí...  Je to nepříjemné a není divu, když se uvnitř na výstavě někdo uhodí o zem a bez jakéhokoliv pohybu leží jako mrtvola. Dá se říct napůl živý exponát. Potom se však situace objasnila a dívka, jejíž věk ani jméno mi nebylo známo, vstala za pomoci dvou ochotných mužů. Výstava trvala jednu hodinu a čtyřicet pět minut.

Alex Lněničková 8.C: Myslím, že tahle exkurze určitě všem něco dala a doufám, že si to do budoucna budu pamatovat.

Věra Krátká