Názorná výuka dějepisu

V úterý se naše třída 8. B vydala na trutnovský hřbitov, kde jsme absolvovali názorný referát, který si pro nás připravila Marcela, Zuzka a Honza. Referát se týkal tématu bitvy u Trutnova roku 1866. Seznámili jsme se s významnými osobnostmi z bitvy 1866. Zastavili jsme se u jejich hrobů a dozvěděli jsme se o nich, kdo byli, kde pracovali... Dvouhodinovku jsme zakončili výstupem na vrch Šibeník, na kterém se nachází pomník rakouského generála Gablenze.

Nahoře na vrchu nás překvapil - kromě krásně udržovaného památníku - i krásný výhled na Trutnov dnes. V nádherném počasí jsme se zasnili a pozorovali změny, kterými Trutnov prošel od dob, kterou zachycuje jak historická památka, tak pěkná panoramatická fotografie, stojící vedle památníku.

V tématu bitvy u Trutnova jsme navázali na předchozí týden, kdy nám PhDr. Ondřej Vašata a kluci z naší třídy Oliver, Samuel a další vyprávěli o vojenské technice a turistických zajímavostech. Bylo to velmi zajímavé, dokonce jsme se dozvěděli, co je to průmysl se suvenýry. Ještě předtím nám ve třídě Majda, Linh a André zase vyprávěli o "trutnovské zradě" či počtech a druzích vojáků, kteří se bitvy u Trutnova v roce 1866 zúčastnili. Chystáme se ještě do Janské kaple a při té příležitosti nám pan Grof z městského úřadu určitě prozradí plno dalších zajímavostí.

Nechcete si historii Trutnova také připomenout?

Honzik Hošek

Petr Horčička