Tříkrálová sbírka 2024

12. 1. 2024

Také letos k nám přišli Tři králové

První celoškolní akcí nového roku je tradičně celorepubliková Tříkrálová sbírka, na které spolupracujeme s Oblastní charitou Trutnov a které se naše škola zúčastnila již podeváté.

Tři králové prošli naší školou v pátek 5. ledna. Do Tříkrálové pokladničky bylo možné přispívat ještě celý týden, neboť byla vystavena ve vestibulu školy do 12. ledna. Letos nově bylo možné přispívat bezhotovostně pomocí QR kódu.

Letos jsme společně vybrali skvělých 8.502,- Kč přímo do pokladničky. Podle našich královen odlétly další asi 2.000,- Kč díky platbě přes QR kód rovnou na účet Oblastní charity Trutnov. Mnohokrát děkujeme!

A jak jsme si vedli v předchozích letech?

Rok 2023 - vybráno: 10.266,- Kč (jedna pokladnička nastačila)

Rok 2022 - vybráno: 7.886,- Kč

Rok 2020 - vybráno: 5 704,- Kč

Rok 2019 - vybráno: 5 180,- Kč

Rok 2018 -  vybráno: 6 253,- Kč

Rok 2017 -  vybráno: 6 946,- Kč

Rok 2016 -  vybráno: 6 739,- Kč

Rok 2015 - vybráno:  6 396,- Kč

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2024 u nás na Trutnovsku bude směřovat do pěti charitních služeb. Převážná část půjde na podporu pěstounských a sociálně slabých rodin. Finance budou použity na úhradu terapeutické pomoci, školních a mimoškolních jednodenních výletů či víkendových pobytů a volnočasových aktivit.

Ze sbírky bude dále hrazeno vybavení pro personál Zdravotní služby a Domácí paliativní péče. Vzhledem k náročnosti obou terénních služeb poskytovaných pacientům, je nutné vybavení pravidelně obměňovat.

V neposlední řadě pak pomoc půjde na zakoupení aktivizačních pomůcek pro seniory. Chtěli bychom pořídit aktivizační kufříky, se kterými by naši asistenti u seniorů pracovali a podporovali nácvik a upevňování motorických, psychických a sociálních schopností a dovedností.

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají pomáhat.