1. 9. 2022

Od září 2022 se objevil nový předmět

Vážení rodiče, milí žáci,

jak jste si jistě všimli, od září jsme od 4. do 9. třídy zavedli zbrusu nový předmět Informatika.

Důvodem pro tuto novinku nebyla pouze informace od ministerstva školství, ale naše dlouhodobé úspěchy na tomto poli. Už dlouho před Informatikou jsme se vzdělávali v předmětu Informační a komunikační technologie v 5. a 6. ročníku, na což navazoval předmět Grafika v 9. ročníku.

Nadšení vyučující - především pan učitel Fišer, paní učitelky Figerová, Fišerová, Wenková a mnozí další zájemci - zaváděli "robotické hračky", jak jim přezdívají, do výuky dávno. Na škole vznikl dobrovolný kroužek Mladých programátorů pod vedením pana učitele Fišera.

Mnohé vybavení se podařilo získat zapojením do projektů Erasmus na eTwinning. Však také za svůj přístup získali kolegyně a kolegové mnohá mezinárodní ocenění. Pověstnou třešničkou na dortu byla také realizace náročných projektů DigiTU-DigiTAM, Mladí programátoři a Čerstvý vítr z hor.

Podmínky pro výuku předmětu neustále zlepšujeme. Materiální vybavení si můžete pročíst zde a pro úplnost dodáváme, že ve škole jsou dvě vybavené počítačové učebny - místnosti, jedna mobilní tabletová učebna a tři mobilní učebny tabletové.

Jak bude výuka probíhat, se můžete dočíst v našem Školním vzdělávacím programu zde (strana 133 a následující) a zde.

O našich úspěšných projektech pojednávájí školní internetové stránky zde.

Mgr. Martin Fiala

zástupce ředitele školy