Workshop na tvoření ze skla

22. 4. 2024

Setkání se sklářkou

Zvířátka ze skla

Po pěti letech naši školu opět navštívila  Zdeňka Štrohalmová, velmi sympatická sklářka. Pochází ze Železného Brodu, což je město s bohatou sklářskou historií. Vystudovala zdejší Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou. Postupně ji toto řemeslo začalo tolik bavit, že se rozhodla své umění ukázat i na trzích, návštěvníkům hradů, zámků a podělit se o radost při vyrábění i s dětmi ve škole. Akce se účasnily třídy 3. A, 3. B, 4. B, 5. B. Děti byly nadšené. Vidět, jak se ze skleněné trubičky pod jejími rukami, za pomoci ohně, stane rybička nebo had, tak to  je opravdový zážitek.

Vyprávěla dětem, jak se dostala k tomuto řemeslu, kde studovala a také o skle a jeho výrobě.

Závěrem děti čekalo překvapení. Z kouzelné krabičky si mohl každý ulovit jedno skleněné zvířátko.

To bylo radosti…

Děkujeme paní sklářce, že se za námi vydala a dětem přiblížila toto krásné řemeslo.

Mgr. Ivana Sixtová

učitelka 1. stupně