Okresní kolo matematické olympiády

1. 2. 2024

Mezi deváťáky byl Richard Fidler první! Páťáci obsadili druhé až čtvrté místo.

Ve středu 24. 1. 2024 se uskutečnilo okresní kolo matematické olympiády pro 5. a 9. ročník.

Žáci nejdříve doma spočítali 6 obtížných příkladů. Páťáci se pak utkali ve školním kole, kde řešili zajímavé úkoly v Kahootu.

Ze školního kola postoupilo 8 žáků do okresního kola. Zde řešili páťáci 3 úlohy během 1,5 hodiny a deváťáci měli na 4 úlohy dokonce 4 hodiny. Konkurence nebyla početná, zato kvalitní - žáci gymnázií a matematických tříd.

Mezi deváťáky Richard Fidler opět zazářil, spočítal vše správně, vyhrál a postupuje do krajského kola. Václav Lička byl sedmý, Kateřina Kubíčková osmá.

V pátých ročnících se Jakub Bureš a Filip Sedláček shodně umístili na 2.místě, Sebastian Baranec byl hned za nimi čtvrtý, Phuc Tran šestý a Sandra Rozlívková osmá.

Gratulujeme a děkujeme za účast a vzornou reprezentaci školy.  Ríšovi přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Žáci ostatních tříd 2. stupně nebojte se, také budete moci zazářit, 6. - 8. ročník bude mít okresní kolo v dubnu :-)

RNDr. Eva Rusová