Exkurze do botanické a zoologické zahrady v Praze

Za všechny účastníky pár vět od Bětky ze 6.B a Míši ze 6.C:

Dne 23. 4. někteří žáci z 6. tříd navštívili botanickou zahradu, zoologickou zahradu a labyrint v Trojském zámečku v Praze. Vyrazili jsme ráno v sedm hodin autobusem a cesta trvala asi dvě a půl hodiny. Nejprve jsme šli do botanické zahrady, kde jsme kromě jiného pozorovali motýly a motýlí kukly ve skleníku Fata Morgana. Potom jsme se nasvačili a pokračovali do zoologické zahrady, kde jsem chodili po skupinkách a tudíž jsme si prohlédli jen ta zvířata, která nás opravdu zajímala. Po odchodu ze zoologické zahrady jsme navštívili labyrint, který leží v zahradě Trojského zámečku a vyřádili jsme se hrou „na babu“. Než se nám to však podařilo, tak jsme už seděli v autobuse a vraceli se domů.

Bětka Mládková, 6.B

Ve středu 23.4. jsme jeli na školní exkurzi do Prahy. Nejprve jsme šli do botanické zahrady. Hodně se nám líbila japonská zahrada a skleník Fata Morgana. Potom jsme se vypravili do ZOO. Tam jsme se rozdělili do skupinek a šli si jí projít. Škoda, že nebylo víc času a my si ZOO nestihli prohlédnout celou. Nakonec jsme vyrazili do Trojského zámečku do labyrintu, kde jsme chvíli bloudili, ale nakonec našli cestu do středu a zase zpět. Čas uběhl rychle a my už jsme museli jít do autobusu a připravit se na cestu zpátky. Výlet se mi líbil a myslím, že ostatním taky.

Michal Kalkus, 6.C