Škola na dálku funguje! Pojďte se učit do Google Classroom

Vážení rodiče,

učitelé z naší školy nezahálejí a připravují pro Vaše děti co nejlepší podklady pro domácí práci. Zatímco na 1. stupni (1. - 5. třída) dostáváte úkoly především prostřednictvím aplikace Komens, na 2. stupni (6. - 9. třída) budeme už od tohoto týdne používat prostředí Google Classroom. Toto prostředí nabízí řadu možností online výuky a je přehledné pro komunikaci mezi žáky a učitelem.

Jedna nezbytná podmínka tu však je - žáci musí používat svůj školní gmail. Přijde jim na něj pozvání od učitele, který žáka vyučuje. Takže je potřeba školní gmail (...má koncovku @zskomtu.cz) aktivovat (žáci se přihlašují přes stránku gmail.com). Kdyby Vaše dítě náhodou zapomnělo přístupové údaje do tohoto školního e-mailu, nechť okamžitě kontaktuje svého třídního učitele.

Dále Vás chceme uklidnit, že zadaná domácí práce nemá být zdrojem dalšího stresu. Snažíme se společně s Vámi čelit současné situaci tak, aby její důsledky byly co nejmenší. Platforma Google Classroom nabízí dětem zadání, vypracování a kontrolu jejich prací. U některých úkolů je uvedené datum vypracování. Prosíme, připomínejte svým dětem, ať úkoly vypracovávají včas. V tomto prostředí můžete práci svých dětí průběžně sledovat i Vy (pro bližší informace kontaktujte vyučujícího).

Na závěr Vás chceme požádat o spolupráci a trpělivost - i naši učitelé se s tímto programem teprve učí, z toho důvodu je tento týden zkušební, od příštího týdne již spustíme ostrý režim. Dohlédněte tedy prosím na své děti, aby si aktivovaly svůj školní gmail a zkoušeli si práci v Google Classroom. Vše už pak bude jen na nich, nakolik své úkoly poctivě splní. Věříme v jejich zodpovědný přístup k vlastnímu vzdělávání.

Předem děkujeme za Vaši pomoc.

Petr Horčička