Výlet do Legolandu

Velmi zajímavý víkend pro děti připravila p. učitelka Jitka Sedlaříková společně s cestovní kanceláří MANA TRAVEL TRUTNOV. Výlet začal krátce po půlnoci v sobotu 6. září směrem do německého města Günzburgu, kde se nachází zábavní park Legoland. Po cestě prospané v autobuse jsme se převlékli do oranžových školních triček a cesta za dobrodružstvím mohla začít. Zvědavě a natěšeně jsme prošli branou z barevných kostek a začali obdivovat stavby z lega - miniaturní Benátky, přístav v Hamburku, zámek Neuschwanstein, egyptské pyramidy, fotbalový stadion složený z více než milionu kostiček... Potom jsme nasedli  na Legovláček, který nás provezl po zábavním parku. Vyzkoušeli jsme hřiště a adrenalinové atrakce. Omylem jsme se ocitli ve frontě na adrenalinovou atrakci Země dobrodružství - trasa Indiana Jonese. Nebyla už jiná možnost než se plavit lodí deštným pralesem a jeskyněmi s pády popředu i pozadu s masožravými rostlinami a jinou havětí okolo. Za hlasitého řevu jsme šťastně dolétli a přistáli lodí po dvanáctimetrové vodní skluzavce. Uklidnili jsme se až v bájném podvodním tunelu Atlantidě, kde jsme obdivovali žraloky, rejnoky, rybky...Užili jsme si i horskou dráhu, létající Ninjago a další atrakce. Viděli jsme výrobu lego kostiček a sami jsme si mohli sestavit postavičky podle své fantazie. Navečer jsme neradi opouštěli Legoland a vydali se do obce Ottobeuren, kde jsme přenocovali. Ráno jsme si prohlédli místní klášter a vypravili se na výlet za pohádkovým zámkem Neuschwanstein. Cestu jsme zakončili dováděním a cachtáním v aquaparku ve městě Amberg. Děkujeme p. učitelce Sedlaříkové, která pro nás připravila velmi zábavný výlet a těšíme se zase někdy příště!

Mirka Augustová